Biorezonans Nedir

Biorezonans frekans tedavisidir. Rezonans titreşim demektir. Atomun titreşimini, atomun titreşimi ile birlikte frekansını bize anlatır. Bio da insan vücudu demek. Aslında biorezonans kelimesi insan vücudunun titreşimi ve frekansı manasına gelir. İşte biz bu tedaviye biorezonans tedavisi diyoruz. İnsan vücudunun frekansı ile yapılan tedaviye biorezonans diyoruz. Temel kelime manasıyla böyle. Çıkış noktası 50 yıl öncesine, Almanya’ya dayanıyor. Almanya’da Dr. Eric ve Morell birlikte çalışırken frekanslarla alerjileri tedavi edebildiklerini bulmuşlar. Sonra bir cihaz geliştirmişler ve bununla alerji yapan maddelerin frekanslarını test edip ters frekansı verip tedavi edebildiklerini gördükten sonra bu cihaza biorezonans cihazı demişler ve bu yöntem daha sonra da biorezonans metodu olarak yayılmaya başlamış. Yaklaşık 50 yıl kadar önce.

Biorezonans Testi Nasıl Yapılıyor

Biorezonansın en önemli uygulamalarından biri de biorezonans kan testi. Biorezonans kan testini yapma nedenimiz hastalıkların temelinde bulunan maddeleri tespit etmek. Yani hastalıklar ortaya çıkarken ya genetik çıkarlar ya da çevresel faktörlerle ortaya çıkarlar. Bir bardağı doldurduğunu farz edersek bardağı dolduran maddeler genetik nedenlerle birlikte üzerindeki çevresel maddelerle beraber olabilir ve daha sonra bu bardak taşar. Taştığında hasta oluruz. İşte biz bu bardağı dolduran maddeleri bulmaya çalışıyoruz. Çevresel faktörlere bakma nedenimiz bu. Biorezonans kan testi, Biorezonans ile bakılan çevresel maddelerdir. 14 parametrede bakıyoruz bunları. Başta alerjiler, gıda alerjileri, virüs, bakteri, parazit olmak üzere kanser frekansına kadar 14 parametrede bakılıyor. Her parametrede birçok madde test ediliyor. Grup grup. Örneğin alerjilerde; gıda alerjileri bakıldığı gibi gıda alerjilerinin içinde buğday, gluten, süt, laktoz, yumurta gibi maddeler de taranıyor. Ayrıca ev tozu, çevre tozu, hayvan tüyleri, polenler gibi birçok parametre bakıldığı gibi virüslerde de virüs grupları tek tek familya olarak test ediliyor. Bunun yanında bakteriler aynı şekilde, mantar grupları, parazit grupları, ağır metal, kimyasal maddeleri, aşı alerjileri gibi birçok madde alt birim olarak test ediliyor. Yaklaşık bu virüs, bakteri, parazit ailelerinin içindeki maddelerle beraber 6400’den fazla madde teşkil ediyor. Bizim için önemi şu: Ne kadar çok örnekleme yaparsak tedavide etkili olma şansımız artıyor. Yaşadığınız çevrede de size ait alerjenler, patojenler de olabilir. Örneğin bir maden fabrikasında çalışan biri ile devlet dairesinde çalışan birinin maruz kaldığı toksinler aynı olmayabilir. Bu tür hastalarımıza kan testi haricinde bulunduğu bölgeden örnek getirdiğinde de yine 6400’den fazla maddeye dahil edip bu maddeleri de test edebiliyoruz. Neticede hastalıkların temelindeki bu maddeleri ne kadar iyi tespit eder ve bunların tedavisini verirsek tedavi de o kadar çok başarılı oluyor.

 

Biorezonans
Nasıl Yapılır?

Biorezonansa özel kan testinde, vücudunuzda var mı yok mu taraması yapılan 6400 madde şu başlıklarda toplanmaktadır:


Peki Biorezonans Bilimsel Midir?

Biorezonans metodu bilimsel mi? Evet. Biorezonans metodu bilimsel bir metottur. Biorezonans metodu ile ilgili yapılan birçok çalışma olmasına rağmen bu konuda tartışmalar sıkça devam ediyor. Bunun ana nedenlerinden bir tanesi metodun tam tanınmaması olabilir…

Biorezonansa ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Sağlıkla ilgili hiçbir konuda garanti verilmesi doğru değildir. Hayatta hiçbir şeyin garantisi olmadığı gibi, hastalarımıza da “%100 kesin tedavi”, “garantili sonuç”, “tedavi garantisi” gibi söylemlere itibar etmemelerini öneriyoruz.
Evet, yararlanılabilir. Ameliyat öncesi ya da sonrası, ilaç tedavisi ya da farklı terapi yöntemleri öncesi, sırası ve sonrası süreçlerde biorezonans tedavisi uygulanmasının bir sakıncası yoktur. Aksine kemoterapi, radyoterapi gibi yöntemlerin etkinliğinin artmasına destek olurken, istenmeyen yan etkilerinin de azalmasına ve hatta ortadan kalkmasına yardımcı olabilir.
Elbette biorezonans tedavisinin maliyetini merak ediyorsunuz. Takdir edersiniz ki hepinizin hastalıkları, rahatsızlıkları ya da biorezonans tedavisini uygulama nedeni bambaşka. Dolayısıyla tedavi süreci de farklı işleyecek ve seans sayısı da buna göre değişecek. Bu nedenle tam bir rakam vermek ya da standart bir tedavi planı vermek doğru değil. Aynı zamanda İnternet üzerinden de fiyat vermek, tedavi maliyetini belirtmek de hem yasal değil, hem etik değil. Bu nedenle biorezonans tedavisinin maliyeti konusunda telefonla ulaşmanız ve muayenenin ardından tedavi süreci netleştikten sonra bilgi almanız daha doğru.
Tedavi planı kişiye özgü olarak belirlenir. Seansların süresi, sıklığı ve uygulanacak program, tamamen kişiye özgü olarak planlanır. Dolayısıyla tedavi süresi de buna göre değişkenlik göstermektedir.

Çalışma Saatleri

Pazartesi
08:30 – 18:30
Salı
08:30 – 18:30
Çarşamba
08:30 – 18:30
Perşembe
08:30 – 18:30
Cuma
08:30 – 18:30
Cumartesi
08:30 – 18:30
Pazar
Kapalı